!!!!ZÁSOBY MUSÍ PRYČ!!! SLEVY AŽ 50%!!!!

Pražské koláče s krémem a jahodami - bez lepku, bez mléka (8ks)

Recept na pražské koláče s krémem a jahodami - bez lepku, bez mléka (8ks)  od Radky Vrzalové (www.bezlepkovamatka.cz, FB: @bezlepkovevareniradkyvrzalove)

Na kynuté těsto:

21 g čerstvého droždí (1/2 kostky)
450 g směsi Bakery mix Liana na kynutá těsta nebo Schar B (pak je nutné přidat 5 g kypřícího prášku) Liana už ho obsahuje + na podsypání
100 ml kvalitní Majonézy pokojové teploty (alespoň 79 % oleje) bez lepku
400 ml teplého mandlového mléka
100 g krupicového cukru + 1 vanilkový cukr (8 g) + 2 g-špetka soli
5 g guarové nebo xantanové moučky
1 pol. lžíce nastrouhané kůry z Bio citronu
1 pol. lžíce Tuzemáku
Dva očištěné žloutky do těsta
2 pol. lžíce rozpuštěného tuku Alsan nebo Stella vegan

Na drobenku:
40 g studeného tuku
45 g moučné směsi Cake Mix Liana na piškotová těsta nebo Schar B
5 g psyllia
50 g cukru krupice

Pečícící papíry 4 x, kovové kolečko – vykrajovátko nebo struhadlo, sáček a špička na krém
1. V kastrůlku si krátce ohřejme mléko s Tuzemákem a cukry za občasného promíchání a necháme vychladnout na pokojovou teplotu, pak do této tekuté směsi vidličkou přišleháme majonézu a žloutky.
2. Mouky, citronovou kůru, sůl promícháme v míse na kynutí. Uprostřed uděláme důlek, do kterého nadrobíme droždí.
3. Tekutinou přelijeme droždí v mouce a buď rukou nebo v robotu vyhněteme polotuhé vláčné lepivé těsto, které překryjeme poklopem nebo přetáhneme folií a dáme odložit do lednice na 4-5 hodiny. Mezitím si můžeme připravit drobenku – bochánek křehkého těsta necháme 30 minut vychladnout v lednice, pak rozválíme mezi 2 pečícími papíry na výšku 5 mm a dáme do lednice vychladit, pokud se nám nechce dělat kolečka necháme drobenku jen vychladit a pak na bochánky drobenku před pečením jen nastrouháme…..
4. Troubu si přehřejeme na 200 °C a vložíme menší hrnec s 300 ml vody. Plech (2 ks) si vyložíme pečícím papírem. těsto.
5. Po vykynutí přidáme do těsta tuk a vypracujeme hladké mírně lepivé těsto, které prohněteme na mírně pomoučené ploše. Rozdělíme na 8 kulatých bochánků. Necháme ještě 30 minut vykynout ....Necháme ještě 30 minut vykynout a na každý položíme kolečko, vykrojené z rozváleného drobenkového těsta.
6. Pečeme cca 10 minut při 200 a pak snížíme na 180°C a dopékáme bez vody a zapaření cca 10 minut. Záleží na Vaší zkušenosti s troubou. Necháme vychladnout volně na mřížce, prořízneme a plníme krémem pomocí trezírovacího sáčku s kovovou ozdobnou špičkou, mezi krém vkládáme kousky jahod.

Na lehký krém bez mléka:

400 ml mandlového mléka
1 vanilkový pudink v prášku bez lepku
50 g krupicového cukru + 1 s pravou vanilkou
2 pol. lžíce Tuzemáku
1 bílek vyšlehaný s lžící citronové šťávy
80 g povoleného tuku Alsan

Z nemléka, bezlepkového vanilkového pudinku, cukrů a Tuzemáku si připravíme v menším hrnci hustý krém dle návodu na sáčku. Odstavíme ze sporáku a občas promícháme na lince, aby se neutvořil škraloup a v ještě teplém (né horkém) rozmícháme povolený tuk. Až vše vychladne, vyšleháme si bílek s citrónovou šťávou a k němu opatrně stěrkou zapracujeme pudinkový krém pokojové teploty (kdo má strach z bílku, může ho vyšlehat na horké vodní lázni a přeměřit si teplotu - salmonelozy se ničí nad 75 stupňů). Krém necháme 2 hodiny vychladit v lednici.

 

 

Pražské koláče s krémem a jahodami  - bez lepku, mléka

Zpět do obchodu
NajduZboží.cz